WOJNA POLSKO - JAPOŃSKA której nie było .............POLITYCZNI SAMOBÓJCY wobec narodu POLSKIEGO ...................
Premier Japonii pod koniec grudnia wspólnie z prezydentem Stanów Zjednoczonych uczci na Hawajach ofiary japońskiego nalotu na Pearl Harbor. Shinzo Abe będzie pierwszym szefem japońskiego rządu, który odwiedzi to miejsce.
W grudniu mija 75 lat od japońskiego nalotu na amerykańską bazę floty i lotnictwa na Hawajach. Atak na Pearl Harbor spowodował przystąpienie USA do II wojny światowej. Premier Japonii pod koniec grudnia wspólnie z prezydentem Stanów Zjednoczonych uczci na Hawajach ofiary japońskiego nalotu na Pearl Harbor.
Polska po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku wypowiedziała wojnę tylko jednemu państwu, była nim właśnie Japonia. Stało się to cztery dni po dacie 7 grudnia 1941 roku kiedy to Japończycy zaatakowali amerykańską bazę marynarki wojennej w Pearl Harbor. Po tym akcie agresji Wielka Brytania nie wahała się wypowiedzieć wojny Japończykom, a wraz z nią rządy emigracyjne: Polski, Belgii, Holandii oraz Francuski Komitet Wyzwolenia Narodowego. Ponadto stosunki dyplomatyczne z Krajem Kwitnącej Wiśni i jego sojusznikami zerwały Wenezuela, Kolumbia, Egipt, Meksyk i Grecja. Ówczesny premier Japonii Hideki Tōjō skomentował fakt wypowiedzenia wojny przez Polskę w następujący sposób: „Wyzwania Polaków nie przyjmujemy. Polacy, bijąc się o swoją wolność, wypowiedzieli nam wojnę pod presją Wielkiej Brytanii”.
Co ciekawe oficjalnie konflikt polsko – japoński formalnie trwał aż do 1957 roku dopiero wtedy podpisano układ o przywróceniu normalnych stosunków między Polską Rzeczpospolitą Ludową a Japonią. W czasie trwania konfliktu obie zainteresowane strony nie starły się ani razu.
Co ciekawe, agenci polskiego wywiadu poruszali się wyposażeni w paszporty Cesarstwa lub Mandżukuo (marionetkowego państwa utworzonego przez Japonię w 1932 r. – red.).
Popularne określenie „dziwna wojna” wydaje się więc bardziej adekwatne w odniesieniu do konfliktu pomiędzy Polską i Cesarstwem Japonii niż między zachodnimi aliantami i Niemcami.
p/s
8 lutego 2017 roku minęło 60 lat od wznowienia wzajemnych relacji między Japonią a ówczesną Polską Rzecząpospolitą Ludową.
To jest przykład wazeliniarstwa POLSKIEJ POLITYKI czekać kiedy zrobimy taki nr. gdy AMERYKA WYWOŁA WOJNE Z ROSJA >>CZY WYPOWIEMY WOJNĘ ROSJI??????? BO JAK WIDAĆ MAMY SAMYCH DEBILI POLITYCZNYCH w POLITYCE ZAGRANICZNEJ >>>
http://okruchyhistorii.blogspot.com/2016/07/wojna-polsko-japonska-konflikt-ktorego.html
https://wyborcza.pl/56,140981,21081636,a.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz