Patriotyczne wychowanie młodego pokolenia w III RP .
Mordowali dzieci kobiety starców ..
Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszanach, byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie. Gdy został podpalony dom Niczyporuków,Jan, jego żona Natalia i dwoje ich dzieci. Według świadka Aleksandra D. »Rodzina ta nie poszła na zebranie, bo nie mieli w czym, byli biedni, nie mieli nawet butów«. Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła jego żona Maria i troje dzieci: Piotr, Michał, Aleksy. Wymieniona Maria Niczyporuk zmarła w następstwie postrzału lub poparzeń w szpitalu. Córka Marii Niczyporuk zeznała, że »matka nie poszła na zebranie, bo nie chciała zostawić samych dzieci, a ponadto obawiała się, że na zebraniu będą wywozić na roboty«. Spaleniu uległa córka Bazyla i Tatiany Leończuków – nieochrzczone, 7-dniowe dziecko, gdyż matka zostawiła je w domu, będąc przekonana, iż niezwłocznie wróci z zebrania (zeznanie Piotra L.). Podczas ucieczki ze swojego płonącego domu został zastrzelony Grzegorz Leończuk wraz z dwójką małych dzieci: Konstantym w wieku 3 lat i 6-miesięcznym Sergiuszem). Jeszcze przed podpaleniem wsi zastrzelono Fiodora Sacharczuka za odmowę wydania owsa dla koni. Zginął też 41-letni Stefan Weremczuk”.
https://wydminy.pl/kamien-wegielny-pod-panteon-zbrodniarzy
RAJD BUREGO -3. Wileńskiej Brygady NZW.
27 stycznia oddział „Burego” przemieścił się w okolice Hajnówki, dotarł do wsi Łozice, w której przebywało wielu furmanów z zaprzęgami, ściągniętych przez władze gminy do transportu drzewa. Kilkadziesiąt wozów z furmanami przejął „Bury”, by wykorzystać je jako środek transportu dla swego oddziału, który miał Po akcji, w której m.in. zastrzelono dwóch radzieckich żołnierzy, następnie w dniu 31 stycznia w lesie koło wsi Puchały Stare oddział „Burego” rozstrzelał 30 furmanów – wyłącznie prawosławnych (Polaków katolików egzekucja ominęła). Najmłodszy miał 17 lat, najstarszy – 56. Ciała zamordowanych złożono do dołów po ziemiankach, przysypano ziemią, na którą położono gałęzie.
Pomnik pomordowanych furmanów
Sąd wojskowy. Stwierdzenie nieważności orzeczenia uznaje się za równoznaczne z uniewinnieniem”. Działali w wyższej konieczności .....15 września 1995 r. Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na podstawie tej ustawy 23 lutego 1991 r. Sejm uchwalił wciąż obowiązującą Ustawę o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego w okresie od 1 stycznia 1944 do 31 grudnia 1989 r. Zgodnie z art. 2 tej ustawy „Rodzina Burego dostała odszkodowanie 50 tys zł.
Pogrzeb Łupaszki
Nacjonalistyczna manifestacja podczas pogrzebu "Łupaszki"
'Śmierć wrogom ojczyzny', 'Dziś U.B.cy nie muszą łamać kości. Mają media', 'Lepiej być martwym niż czerwonym'. To niektóre z haseł, które pojawiły się na pogrzebie pułkownika Zygmunta Szendzielarza 'Łupaszki'. W uroczystościach w niedzielę 24 kwietnia 2016 r. wziął udział prezydent Andrzej Duda i minister Antoni Macierewicz. - Dziękuję Żołnierzom Niezłomnym, ich rodzinom, harcerzom i kibicom - mówił prezydent Duda. - Dziś to właśnie na przykładzie Żołnierzy Niezłomnych, na ich bohaterstwie wychowujemy następne pokolenia, aby były takie jak oni - wierne ojczyźnie do końca - dodawał.
Państwo polskie oddaje część i chwałę tym, którzy nie złożyli broni po zakończeniu wojny, którzy swoją postawą przyczynili się do odbudowania państwa polskiego – powiedział w niedzielę podczas uroczystości pogrzebowych płk. Zygmunta Szendzielarza szef MON Antoni Macierewicz.
Setki art,dziesiątki filmów -o Wyklętych ..Kler jest obecny na uroczystościach.
14 kwietnia 1950 roku Episkopat Polski podpisał porozumienie z władzami komunistycznymi. Inicjatorem tego porozumienia był prymas 1000 lecia Kardynał Stefan Wyszyński. Na spotkaniu rząd reprezentował wiceminister obrony narodowej a wtedy przewodniczący Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej Edward Ochab który następnie 6 lat później został 1 sekretarzem komitetu centralnego PZPR.
Punkt 8 porozumienia głosił, że Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowe.
WREDNY PASKUDNY NARÓD
W Gdańsku odsłonięto Pomnik Żołnierzy Wyklętych
Na czarnym cokole pomnika umieszczono inskrypcję: "Żołnierzom Wyklętym. Pamięci tych, którzy w latach 1944-1963 kontynuowali walkę o niepodległą Polską w formacjach podziemia antykomunistycznego. Za ich miłość do Ojczyzny i Boga. Za wytrwałość pomimo braku nadziei. Za wierność wartościom i umiłowanie wolności. Za męstwo i ofiarność. Za to, że 'zachowali się jak trzeba' i byli wierni Polsce 'aż po ofiarę życia'. Przyszłym pokoleniom, aby pamiętały, że 'walka o wolność, gdy się raz zaczyna, z ojca krwią spada dziedzictwem na syna'".
Pomnik poświęcił metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. - Czego doświadczamy tu przy tym pomniku żołnierzy wyklętych po tylu latach? Leczymy, po prostu amnezję historyczną, która spowodowała zaczadzenie umysłów tylu ludzi, a nawet pokoleń już. A serca, na dodatek jeszcze, są jak z kamienia. I chciałoby się powiedzieć za prorokiem Ezechielem: 'zabierz to kamienne serce i daj nowe' dla tylu naszych obywateli tego państwa. A wszyscy powinni wiedzieć, że najwyższą wartością jest Bóg, honor i ojczyzna - powiedział do zgromadzonych hierarcha.
JAK SZANOWAĆ TAKI NARÓD
Rozebrany został pomnik gen. Świerczewskiego w Jabłonkach
Cała operacja rozbiórki pomnika kosztowała 52 tys. zł (netto) i pokryło je Nadleśnictwo Baligród, które jest zarządcą terenu, na którym stoi pomnik. Kwota ta zostanie zrefundowana ze Skarbu Państwa.Wał Pomorski tysiące zabitych żołnierzy Polskich i Radzieckich
Dwa czołgi na cokole w Drawsku Pomorskim stoją tam od lat 70. Dwadzieścia lat później z czołgów usunięto sowieckie gwiazdy, a pojazdy przemalowano. O tym, że to pomnik radziecki świadczy jedynie tabliczka, na której widnieje napis w języku polskim i rosyjskim: "Żołnierzom Armii Czerwonej poległym w 1945 roku w walkach o wyzwolenie Ziemi Drawskiej – Mieszkańcy Drawska". Teraz symboliczne czołgi, które wrosły w krajobraz miasta mogą całkowicie zniknąć. Znalazły się bowiem na liście IPN wśród monumentów objętych dekomunizacją.
Chamstwo PiS sięga zenitu.
OdpowiedzUsuńTo zbrodnia an historii
UsuńВСе вернется....
OdpowiedzUsuń